wtorek, 14 lutego 2017

Legimi - darmowa e-czytelnia dla spryciarzy

Oto dobra wiadomość dla posiadaczy smartfonów i tabletów - książka elektroniczna, czyli ebook stała się powszechnie dostępna. Zabieramy ją zawsze ze sobą i możemy poczytać w dowolnej chwili. 
Nie ma już problemu ze zdobyciem szkolnej lektury, uzyskujemy bowiem dostęp do wypożyczalni przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i to do tego całkowicie  ZA DARMO!

Wszystko to dzięki Książnicy Karkonoskiej oraz temu, że mieszkamy w ... Jeleniej Górze!

Ale, do rzeczy, czyli co zrobić, żeby korzystać z darmowej, wirtualnej wypożyczalni książek?

Po pierwsze, musimy mieć rzeczywiste konto w Książnicy Karkonoskiej, czego dowodem jest posiadanie plastikowej karty bibliotecznej (takiej, jak na zdjęciu obok). 

Z kartą udajemy się do Książnicy Karkonoskiej na ulicy Bankowej i w wypożyczalni na I piętrze prosimy o kod do Legimi (na zdjęciu widzicie fragment mojego kodu). 

Teraz, na swoje urządzenie elektroniczne z systemem android ściągacie oraz instalujecie darmową aplikację Legimi. 


Pobieranie i instalowanie aplikacji

 
Kolejnym krokiem jest założenie sobie własnego konta w Legimi.

Z serwisu Legimi można korzystać na kilka różnych sposobów: można kupować sobie ebooki, płacić miesięcznie za abonament i czytać więcej lub mniej ebooków, zależnie od wysokości abonamentu, albo skorzystać z dobrodziejstwa Książnicy Karkonoskiej, która wykupiła abonament dla wszystkich swoich czytelników i czytać ile się da, całkowicie za darmo. Rozumiem, że ta ostatnia opcja podoba się Wam najbardziej :)


Zatem do dzieła!


Wchodzimy na stronę Książnicy Karkonoskiej i szukamy w wydarzeniach informacji o Legimi. Dla Was utworzyliśmy bezpośredni link -  TUTAJ

Tam, dowiadujemy się co następuje:

 
16.000 e-booków w Książnicy Karkonoskiej.
Czytelnicy zapisani do naszej Biblioteki od 2 stycznia 2017 r. zyskają dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów – z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.com. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Oczywiście za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej.
Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie


Wchodzicie na Legimi przez stronę Książnicy Karkonoskiej, logujecie się na swoje konto i wpisujecie KOD, który otrzymaliście w wypożyczalni. 
Co ma nam do zaoferowania wirtualna biblioteka Legimi?


W dziale Fantastyka natknęłam się m. in. na takie pozycje:Oczywiście lektury, bez konieczności wychodzenia z domu:Kiedy nas coś zainteresuje, klikamy w wybraną pozycję:Pobieramy ebooka na telefon, w ustawieniach ustawiamy sobie parametry takie jak wielkość liter, jasność tła itp.  i czytamy. 

Ebook zapisuje się w taki sposób, że nie da się go znaleźć na dysku naszego urządzenia, ale jest i zajmuje jakąś ilość miejsca, dlatego po skończonym czytaniu, można go po prostu usunąć. Zawsze przecież można wypożyczyć go ponownie :)

Czy można czytać ebooki na komputerze z systemem Windows? Tak, o ile dysponujecie systemem operacyjnym Windows 8 lub wyższym.Teraz pozostaje mi tylko życzyć Wam przyjemnej lektury na Waszym smartfonie lub tablecie!