sobota, 10 grudnia 2016

Spotkanie z panią Małgorzatą Lutowską w "Ekonomie"

25 listopada, w piątkowy poranek, jeleniogórscy gimnazjaliści mieli znów przyjemność spotkać się z Panią Małgorzatą Lutowską, autorką naszej ulubionej książki o Jeleniej Górze – „Skarby drzewa”. Obecna była również Pani Regina Chrześcijańska z wydawnictwa „Ad Rem”.
Spotkanie odbyło się w czytelni Zespołu Szkół Ekonomiczno Turystycznych, gdzie przyjęła nas gościnnie Pani Kasia Pitera wraz z Panią Dyrektor ZSET i swoimi uczennicami. Atmosfera była miła, wszyscy z prawdziwą przyjemnością obejrzeliśmy filmy pokazujące scenki historyczne odgrywane przez przedstawicieli poszczególnych gimnazjów w czasie przygotowania nowego wydania „Skarbów drzewa”. Potem młodzież miała okazję porozmawiać z autorką książki, a także poprosić ją o autograf.
Dalszą część spotkania wypełnił konkurs głośnego czytania fragmentów „Skarbów drzewa”. Udział w nim wzięło dziewięć osób, przedstawicieli obecnych gimnazjów.

Oto wyniki:

III miejsce zajęli:
Julia Ostrówka – ZSRA, Wiktoria Łakomska – Gim 1, i Jędrzej Drankowski – ZSRA

II miejsce: Martyna Jasińska – Gim 3

I miejsce: Adam Zwoliński – ZSRA.


Nagrodę publiczności uczniowie przyznali Natalii Moczulskiej i Martynie Jasińskiej z Gimnazjum nr 3, które swój tekst prezentowały w duecie.
Po tych emocjach pożegnaliśmy gościnne progi „Ekonoma”, mając nadzieję na jeszcze wiele ciekawych imprez w ramach programu „Sudety Zachodnie- Moja Mała Ojczyzna”.

Poniżej cytujemy wrażenia, jakie odnieśli ze spotkania, uczniowie naszej szkoły:
Spotkanie w bibliotece „Ekonoma” było bardzo przyjemne. Mogliśmy zadawać pytania Pani Lutowskiej, co było fantastyczne.
Brałam udział w konkursie pięknego czytania, poznałam nowe osoby z innych szkół, dlatego wspominam to spotkanie pozytywnie.
Narine Kuczyńska IIIf

Spotkanie było pouczające. Autorka książki „Skarby drzewa” to bardzo inteligentna i intrygująca osoba. Mogliśmy wszyscy zintegrować się tak, jak podczas nagrywania scen do nowego wydania książki. Do tego wszyscy dostaliśmy przekąski, co mnie mile zaskoczyło.
Jakub Prask IIIf

Na spotkaniu było ciekawie. Od autorki dowiedzieliśmy się nowych rzeczy o książce. Np. tego, że dokument założenia miasta nigdy nie istniał albo został zgubiony dawno temu…
Podczas spotkania panowała miła atmosfera.
Kajetan Filinger IIIf