Książki Joanny JagiełłoKawa z kardamonem
Joanna Jagiełło
Cykl: Kawa z kardamonem (tom 1) | Seria: Plus Minus 16
Wydawnictwo: Literatura
data wydania 13 października 2011
ISBN 9788376721378
liczba stron 248


Kawa z kardamonem [Joanna Jagiełło]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Książka nominowana do nagrody Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2011, nagrody Donga i wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. 

Odnalezione przypadkiem stare zdjęcie kryje wstydliwą rodzinna tajemnicę, którą próbuje rozwikłać piętnastoletnia Linka. Jakby tego jeszcze było mało - Linkę czeka trudny egzamin gimnazjalny, konflikt z przyjaciółką i miłość, na którą nie jest jeszcze gotowa. [więcej...TUTAJ ]

Książka znajduje się w szkolnej bibliotece, a także dostępna jest w serwisie Legimi TUTAJCzekolada z chili
Joanna Jagiełło
Cykl: Kawa z kardamonem (tom 2) | Seria: Plus Minus 16
Wydawnictwo: Literatura
data wydania 26 marca 2013
ISBN 9788376722160
liczba stron 304


Czekolada z chili [Joanna Jagiełło]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Linka niedawno dowiedziała się, że ma siostrę, którą mama oddała kiedyś do domu dziecka. Ma także ojczyma, z którym nie do końca potrafi się porozumieć. No i braciszka, który ciężko przeżywa rozstanie rodziców. W dodatku Linka idzie do liceum i po wakacjach musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości i nowej klasie. Nie jest łatwo, szczególnie, że jej chłopak wyjechał do Londynu. Czy uda jej się znaleźć pracę i zarobić na czesne w szkole marzeń? Czy związek z Adrianem przetrwa? Związek, który nie zawsze smakuje jak czekolada mleczna. Częściej ma smak czekolady z chilli.
Dalsze losy Linki z Kawy z kardamonem.
Książka dostępna jest w serwisie Legimi TUTAJTiramisu z truskawkami
Joanna Jagiełło Cykl: Kawa z kardamonem (tom 3) | Seria: Plus Minus 16
Wydawnictwo: Literatura
data wydania 2016 (data przybliżona)
ISBN 9788376724164
liczba stron 312

Linka i Natalia rozpoczynają naukę w drugiej klasie liceum. Linka już w pierwszych dniach września odchodzi ze szkolnej gazetki, by założyć konkurencyjnego bloga, i zaczyna pracę w kawiarni. Jej związek z Adrianem kwitnie – nie mogłoby być lepiej!

Gorzej sprawy mają się u Natalii – rozwód rodziców, nowa szkoła z megawymagającymi nauczycielami i rozstanie z Marcinem sprawiają, że dziewczyna zaczyna tracić nad wszystkim kontrolę. Wszystkim, prócz swojej diety… Niewinne odchudzanie szybko zmienia się w poważną chorobę, z którą Natalia przestaje sobie radzić.

Powieść o walce z kompleksami, popadaniu w niebezpieczne skrajności i o tym, że często nie dostrzegamy tego, co jest w nas najpiękniejsze.

Ilustracje Olga Reszelska.
Joanna Jagiełło [link do zdjęcia]
Joanna Jagiełło

Absolwentka anglistyki UW. Współpracowała z miesięcznikami „Perspektywy” i „Cogito”. Jest redaktorką podręczników do języka angielskiego. Ma dwie córki: Julkę i Basię, które są dla niej nieustającą inspiracją i źródłem wiedzy o świecie. Lubi polską prozę i szwedzkie kryminały, hiszpańskie kino oraz podróże z plecakiem i aparatem. Jej debiutancka powieść Kawa z kardamonem otrzymała wiele wyróżnień w prestiżowych konkursach, a Pamiętnik Czachy został nagrodzony za layout i wpisany na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej 2014.
Joanna Jagiełło na Facebooku TUTAJ


Inne książki  
[więcej książek autorki TUTAJ]


Zielone martensy
Joanna Jagiełło
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
data wydania 21 września 2016
ISBN 9788310131096
liczba stron 240

Zielone martensy [Joanna Jagiełło]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

II nagroda w IV edycji Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, organizowanego przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

Zdaniem Feliksa szkoła przypomina front, na którym toczy się walka nie na pięści, lecz na marki ciuchów i smartfonów. On jednak nie zamierza brać udziału w tych zawodach, zwłaszcza że ma znacznie poważniejsze problemy i cały dom na głowie.
Otylia również odstaje od reszty uczniów gimnazjum: barwne ciuchy, aureola rudych włosów, lekka nadwaga, którą dziewczyna w ogóle się nie przejmuje, i charakterystyczne zielone martensy… Oraz optymizm, którym zaraża, choć i jej nie brakuje zmartwień.
Nic dziwnego, że Feliks od razu zwraca na nią uwagę. Tę dwójkę outsiderów szybko połączy przyjaźń – a może coś więcej?

Książka Joanny Jagiełło pokazuje, że czasem warto iść pod prąd. 
Książka dostępna jest w serwisie Legimi TUTAJPamiętnik Czachy
Joanna Jagiełło Seria: To Lubię
Wydawnictwo: Literatura
data wydania 11 marca 2014
ISBN 9788376722771
liczba stron 184
W życiu dziesięcioletniej Czachy codziennie coś się dzieje. Bo ma dwa domy, więc wciąż pakuje plecak i czegoś zapomina, szkołę, zuchowe zbiórki i wakacje za pasem. Do tego wszystkiego zdarza jej się nakłamać i zrobić coś zdecydowanie po swojemu (z czym jej mama ma ogromny problem). Mimo regularnych pogadanek wychowawczych , życie Czachy jest bardzo wesołe. Do szczęścia brakuje jej tylko psa. Mama się wykręca małym mieszkaniem, ale… Czacha ma na nią swoje sposoby…

Ilustrator: Elżbieta Chojna