poniedziałek, 27 marca 2017

Nastolatek też człowiek

Wczoraj zaprezentowałam Wam książkę, TUTAJ, której autorem jest urodzony w 2001 roku Jakub Łaszkiewicz. 
Zanim napiszę o książce kilka słów ponawiam propozycję:  

Czekam na Wasze pytania do Jakuba Łaszkiewicza (poprzez formularz kontaktowy u dołu strony) do niedzieli 2 kwietnia, godz. 23:59 😉
 
Pytania przekażę Autorowi, a On obiecał, że na nie odpowie!  

O co chcielibyście zapytać rówieśnika, który wydał książkę?


O czym napisał Nastoletni Autor w swojej książce? 

O życiu. Autor stworzył bohatera, Maćka, ucznia trzeciej klasy gimnazjum, swojego rówieśnika. Maciek w trzeciej klasie poszedł do nowej szkoły, ponieważ razem z mamą przeprowadzili się do innego miasta. Sytuacja rodzinna Maćka jest skromna, ojciec odszedł od nich bardzo dawno i nie utrzymuje kontaktów. Maciek nie ma rodzeństwa. Czy w szkole, w której ludzie od dwóch lat już się znają i mają między sobą różne układy, łatwo będzie się Maćkowi odnaleźć?  

Książka ma formę bloga, który prowadzi Maciek. Blog wystartował  w połowie sierpnia, na dwa tygodnie przed rozpoczęciem roku szkolnego, obejmuje cztery i pół miesiąca z życia Maćka. Przez ten czas Maciek zadomowił się w nowej klasie, poznał nowych ludzi, popadł w tarapaty, wydeptał własne ścieżki, zakochał się i .... tego nie zdradzę :)

Od pewnego momentu, opowieść blogowa Maćka  przeplata się z fragmentami życia Patryka, kolegi z klasy. Historia Patryka stanowi drugi wątek, ale rzecz jasna, związany jest on z Maćkiem. Obaj chłopcy uwielbiają taką samą muzykę, Maciek gra na gitarze elektrycznej. Patryk należy do zespołu muzycznego "Kalesony Sokratesa". Z zespołu właśnie odszedł gitarzysta i solista. Wpisy Maćka często nawiązują do motywów ze znanych utworów, ale ponieważ są to ciężkie brzmienia, wybaczcie, lecz ich Wam nie opiszę, bo nie znam się na "metalu".

Jest też klasowa wycieczka, na którą ktoś przemycił alkohol, są pierwsze pocałunki, tajne palarnie uczniów oraz fochy dziewczyn, a przyjaźń Maćka i Patryka zostaje wystawiona na próbę przez... Laurę.  Samo życie. 

Polubiłam Maćka i jestem ciekawa, co Wy o nim myślicie. 

Polecam Wam bardzo tę książkę, jest dobrze napisana i, oczywiście, znajduje się w naszej szkolnej bibliotece!
Zapraszam!

Magdalena Woźniak